تارا تیبا در سال ۱۳۶۳ در تهران متولد شد. 

یادگیری موسیقی را از ۸ سالگی با نوازندگی پیانو کلاسیک آغاز کرد. در ۱۶ سالگی شیفته موسیقی سنتی ایرانی شد. او ردیف آوازی موسیقی ایرانی را نزد هنگامه اخوان فراگرفت. پس از فارغ التحصیلی در رشته معماری به استرالیا مهاجرت کرد. تارا تیبا از سال ۲۰۱۲ میلادی در شهر پرث در استرالیای غربی زندگی میکند. او در دانشگاه هنرهای نمایشی استرالیای غربی در رشته آواز جاز تحصیل کرد. تارا تیبا اولین آلبوم موسیقی خود با نام "یک رویای ایرانی" را در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از رسانه ها و فستیوالهای موسیقی استرالیا قرار گرفت.‌ در سال ۲۰۱۹ آلبوم دوم خود با نام "امید" را منتشر کرد که موفقیتهای زیادی را به دنبال داشت. روزنامه ملی استرالیا در نقد آلبوم امید، موسیقی تارا تیبا را منحصر به فرد و سطح بالا خواند و به آن ۵ ستاره اعطاء کرد. آلبوم امید نامزد جایزه "آریا" ،مهمترین جایزه موسیقی استرالیا شد. گروه تارا تیبا همچنین نامزد جایزه بهترین گروه موسیقی  استرالیای غربی شد و آهنگ "بهار" از این آلبوم برنده جایزه بهترین آهنگ سال استرالیای غربی در شاخه موسیقی جهان شد.

تارا تیبا میگوید " آلبوم "امید" را به تمام کسانی که با بیماری های روحی و روانی درگیر هستند تقدیم میکنم. این دست بیماری ها ناشی از اختلال در قسمت شیمیایی و فیزیکی مغزه ، مثل هر بیماری دیگه که  ناشی از اختلال در فعالیت اعضای دیگه بدنه. 

برای همگی آرزوی لحظه های پر از امید دارم. بدون امید رو به زوال

"رفتن خیلی آسونه، با امید زنده بودن پر شو‌ر تره

 

تارا تیبا تاکنون اجرای های متعدد موفقی در سرتاسر جهان داشته که از جمله آنها اجرا در سالن ها و فستیوالهای معتبری چون سالن ملی موسیقی اسپانیا،  بی

   بی وی پرتغال، موزه متروپولیتن نیویورک

فستیوال موسیقی وومد، فستیوال موسیقی جز سیدنی، افتتاحیه فستیوال پرت و غیر اشاره کرد

 

تارا تیبا میگوید" بزرگی و کوچکی اجرا برای من هیچ تفاوتی ندارد. برای من مهمترین چیز ارتباط با تک تک شنوندگان است. اجرای زنده همیشه برای من مثل یک چرخه انرژیست، انرژیی که از حاضرین میگیرم و در  دوباره به خودشان برنگردانم‌ و این همیشه برای من   هیجان انگیز است

تارا تیبا در افتتاحیه فستیوال پرت در سال ۲۰۱۶ برای پنجاه هزار نفر اجرا کرد. و در سال ۲۰۱۸ در پروژه "سایرن سانگ" صدای او همراه با صدای سه خواننده دیگر استرالیایی به مدت ده روز در طلوع و غروب افتاد بر فراز شهر پرث استرالیا پخش شد. صدا از طریق پانصد بلندگو که بر روی آسمانخراشهای مرکز شهر نصب شده بود و هلیکوپتری که در حرکت بود به مدت ده دقیقه در طلوع و غروب آفتاب شنیده میشد.

© 2019 Tara Tiba, all rights reserved.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon